UKS Salwator NPS Kraków

Uczniowski Klub Sportowy "Salwator" NPS Kraków / Pararowing Team Cracov / Kadra Polski w parawioślarstwie

Klub

cropped-10352353_448913731922390_5094696539479720320_nCo robimy?

Klub zrzesza w głównej mierze (ale nie tylko)osoby niepełnosprawne, dla których pasją, a niekiedy sposobem na życie jest uprawianie wioślarstwa. Dlatego też, nieodłączną częścią naszego działania jest współpraca ze szkołami, gdzie uczą się niepełnosprawni.

Dla swoich podopiecznych organizujemy zajęcia sportowe ukierunkowane na wioślarstwo. Dla tych, którzy chcą się po prostu poruszać też znajdujemy miejsce. Wierzymy bowiem, że ruch to zdrowie, a integracja z osobami niepełnosprawnymi wzbogaca nas jako ludzi.

Latem i zimą spotykamy się na obozach i zgrupowaniach, gdzie aktywnie spędzamy czas.

Co już osiągnęliśmy?

W osiąganiu sukcesów pomaga nam to, że jesteśmy zgranym zespołem. Wspólny wysiłek pozwolił nam na udział naszych zawodników w Mistrzostwach Świata w wioślarstwie w 2015 roku i Pucharze Świata w 2014. Z powodzeniem startujemy w Mistrzostwach Polski na wodzie i na ergometrze, z których co roku przywozimy medale. Na ergometrze zdobyliśmy też medale Mistrzostw Europy.

Dzięki współpracy ze szkołami, na zawody mogą wyjeżdżać z nami nie tylko zawodowcy, ale również uczniowie. Oni też startują w zawodach ogólnopolskich, gdzie na tle pozostałych zawodników plasują się na czołowych pozycjach.

Gdzie nas spotkać?

Latem możesz spotkać nas na Wiśle. Możesz nam kibicować spacerując bulwarami wiślanymi. Możemy przebiec obok, lub minąć Cię na rowerze. W okresie jesienno-zimowym ćwiczymy na siłowni i w hali.

Oczywiście spotkasz nas także w sieci, na portalach społecznościowych.

 

%d blogerów lubi to: