Patrycja Kapłon i Robert Niesyczyński zdobyli srebrne, a Łukasz Matyja brązowy medal Mistrzostw Europy na ergometrze wioślarskim. Mistrzostwa odbyły się 11 stycznia w czeskiej Pradze. Tym samym nasi zawodnicy zdobyli siódmy, ósmy i dziewiąty medal tej rangi dla naszego klubu. Trenerem grupy jest Ewelina Wilk.

W Pradze wystartowało 4 zawodników w 2 kategoriach. Patrycja Kapłon i Monika Kukla w kategorii PR3 kobiet, Robert Niesyczyński i Łukasz Matyja w kategorii PR3 mężczyzn.

Patrycja Kapłon obroniła tytuł wicemistrzyni z 2019 roku. Wielu fanom drżały serca do ostatnich metrów, bo dopiero po długim finiszu Patrycja wysunęła się przed reprezentantkę Francji.

Z bardzo dobrej strony pokazała się Monika Kukla. Nasza debiiutantka na mistrzostwach Europy popłynęła bez kompleksów. Dzięki temu poprawiła swój rekord życiowy aż o 24 sekundy i kończąc rywalizację na 4 miejscu.

Podobnie jak kobiety na medal spisali się nasi Panowie. Robert Niesyczyński przez długi okres wyścigu był drugi. Na niespełna 400 metrów przed metą zbliżył się do prowadzącego Słowaka MIlana Laćkovic’a, po czym wysunął się na prowadzenie. Ostatecznie o wszystkim zadecydowała walka na ostatnich merach i to jednak Słowak o 0,5 sekundy okazał się lepszy. Tegoroczne srebro to piąty europejski medal Roberta.

Za Robertem na mecie zameldował się Łukasz Matyja, który od początku do końca wyścigu trzymał się na 3 pozycji.

Wyjazd naszego zespołu do Pragi wsparała po raz pierwszy firma ViaBus. Dziękujemy za udostępnienie busa, a Panu Robertowi Duńskiemu za bezpieczną jazdę i świetną atmosferę. Może w przyszłości zajedziemy jeszcze dalej!