Brązowy medalista Mistrzostw Świata na ergometrze z 2018 roku, 4 krony medalista Mistrzostw Europy (2 złote, srebro i brąz) Robert Niesyczyński poinformował na swoim profilu na facebook’u że Mistrzostwa Europy w Pradze 11 stycznia i Mistrzostwa Polski 25 stycznia będą jego ostatnimi startami w zawodowej karierze na ergometrze wioślarskim.

W swoich ostatnich występach Robert zapowiada walkę o medale i rekord Polski.

Nie ukrywam, że chciałbym zakończyć to co zacząłem 11 la temu mocnym akcentem. Zawsze fajnie jest pożegnać się dobrym stylu i dobrej formie. Zakończyć z przekonaniem, że do końca było się profesjonalistą i świadomością że opanowałem sztukę wiosłowania na dobrym poziomie. To co działo się przez te lata i udało się osiągnąć na ergometrach i całym wioślarstwie to był świetny czas. Ale na podsumowania jeszcze przyjdzie pora – komentuje na gorąco.

Nie oznacza to, że to, że to koniec przygody z wioślarstwem. Mamy jeszcze z osadą i klubami swoje marzenia związane z igrzyskami paraolimpijskimi. Dziś już wiemy, że majowe kwalifikacje będziemy próbować startować na własny rachunek, bo PZSN (Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych) nie sfinansuje nam startu. Są jeszcze Mistrzostwa Europy w Poznaniu. Wszystkie te sprawy to wciąż jednak melodia przyszłości – bardzo nie jasnej przyszłości – wszystko rozstrzygnie się na wiosnę. Mam też nadzieję, że będę mógł kontynuować pracę w klubie, jako instruktor i organizator. TO dla mnie duża satysfakcja i przyjemność – dodaje.