Wioślarskie Mistrzostwa Świata zakończone. Czwórka ze sternikiem w składzie, której znaleźli się Patrycja Kapłon i Robert Niesyczyński zajęła 13 miejsce. Trenerem wspomagającym reprezentację na mistrzostwach była trener Ewelina Wilk.

Pomimo tego, że osada w składzie Patrycja Kapłon, Robert Niesyczyński (UKS Salwator NPS), Daniel Bojarek, Magdalena Maxelon (Lotto Bydgostia) i Arkadiusz Skrzypiński (Start Szczecin) w każdym z trzech biegów uzyskiwali czas 7:46, czyli prawie 30 sekund szybciej niż rok temu, to do walki o wyższe lokaty zabrakło kolejnych 15 sekund. Uzyskiwane wyniki z poszczególnych biegów dawały kolejno: czwarte miejsce w przedbiegu, czwarte miejsce w repasażu a ostatecznie zwycięstwo w finale C., czyli finalnie 13 miejsce. To było niestety zbyt mało, aby uzyskać kwalifikację olimpijska. Do Tokio awansowało 8 najlepszych zespołów.

Na dziś i na ten skład to były nasze najlepsze biegi. Daliśmy z siebie wszystko. Niestety do kwalifikacji na igrzyska zabrakło dużo, może nawet bardzo dużo. Konkurencja jest mocna, ale tego się spodziewaliśmy. Szkoda, bo nadzieje były duże, ale patrząc realnie na to wszystko po prostu jesteśmy w tym miejscu, gdzie mogliśmy być. – komentują zawodnicy