Czwórka ze sternikiem: Patrycja Kapłon, Robert Niesyczyński (UKS Salwator NPS Kraków), Daniel Bojarek, Magdalena Maxelon (Lotto Bydgostia) i Arkadiusz Skrzypiński (Start Szczecin) zajęła siódme miejsce w zawodach Pucharu Świata w Poznaniu.

Nasi reprezentanci na torze regatowym Malta po raz pierwszy pokazali się w piątek w biegu eliminacyjnym. Był to wyścig, który służył przede wszystkim zapoznaniu się z torem i nową łodzią, która odebrali dzień wcześniej. Z tego biegu do finału bezpośredni awans wywalczyła osada USA. Z drugiego biegu eliminacyjnego awans wywalczyli Francuzi.

Sobotni repasaż miał wyłonić czterech kolejnych finalistów. Polacy od startu trzymali się stawki i do ostatnich metrów walczyli o awans. Niestety na linię mety przekroczyli na piątej pozycji przegrywając z Niemcami o 1,2 sekundy i z Holandią o niecałe 5 sekund. Co ostatecznie dało im 7 miejsce w regatach.

Pozostałe polskie osady prawioślarzy spisały się bardzo dobrze. Jolanta Majka i Michał Gadwoski zdobyli srebrny medal w konkurencji dwójek podwójnych a Jarosław Kailing podobnie jak czwórka finiszował na 7 pozycji