Osiem osad w kategorii PR3Mix4+ (czwórka ze sernikiem) zgłosiło swój udział w zbliżającym się Pucharze Świata w Poznaniu. Wśród nich osada biało-czerwonych z dwójką naszych zawodników w składzie.

21 czerwca na starcie przedbiegów zobaczymy Brytyjczyków – mistrzów olimpijskich i aktualnych mistrzów świata , Amerykanów – aktualnych wicemistrzów świata, Francuzów – brązowych medalistów mistrzostw świata, Ukraińców – regularnie meldują się w finałach A oraz osady z Polski, Włoch, Niemiec i Holandii.

Polska osada wystartuje w składzie Patrycja Kapłon, Robert Niesyczyński (UKS Salwator NPS) , Daniel Bojarek, Magdalena Maxelon (Lotto Bydgostia) oraz Arkadiusz Skrzypiński (ster – Start Szczecin) . Będzie to pierszy sprawdzian formy przed mistrzostwami świata i kwalifikacjami paraolimpijskimi.

Cieszymy się, że tak mocno obstawiony jest nasz pierwszy tegoroczny start. To bardzo dobra szansa do sprawdzenia siebie, a przede wszystkim do zebrania cennego doświadczenia. Jedziemy lepszą osadą niż rok temu i będziemy walczyć – zapewniają nasi zawodnicy

W Poznaniu wystartują też dwie inne polskie osady. Wicemistrzowie świata w dwójce Jolanta Majka i Michał Gadowski oraz skifista Jarosław Kailing.

Początek rywalizacji w piątek 21 czerwca, około godziny 14:20 przewidziano biegi eliminacyjne czwórek, w sobotę rano repasaże i w niedzielę finały. Zapraszamy do śledzenia realacji na http://www.worldrowing.com oraz na naszych stronach.

Szczegóły: http://www.worldrowing.com/events/2019-world-rowing-cup-ii/