W Warszawie po raz trzeci rozegrano Ogólnopolskie Mistrzostwa Mixtów na ergometrze wioślarskim. Uczniowie i zawodnicy rywalizowali na dystansach 2×300 metrów, 2×500 metrów oraz 2000 metrów.

Nasze duety tym razem nie wywalczyły medalu. Piotr Ignaciak i Dominika Dominik zajęli 4 miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a Alicja Jarek wraz z partnerem z Warszawy była 6 w kategorii szkół podstawowych. Cieszą natomiast osiągnięcia indywidualne. Piotr Ignaciak i Alicja Jarek wywalczyli złote medale za najlepsze czasy.

Wielkim wydarzeniem tych zawodów był bieg osób na wózkach. Katarzyna Książek, Maria Izbińska, Karolina Dulińska i Hubert Piekus (wszyscy UKS Salwator NPS) pokazali jak wiosłuje się na ergometrach. W biegu na dystansie 300 metrów zawodnicy meldowali się na mecie w ww. kolejności zdobywając medale.

To nagroda za ich sumienne i poważne podejście do sprawy. Duże ukłony również dla rodziców, którzy są z nimi 24 godziny na dobę. To wielka sprawa dla nich i dla nas , że są z nami i trenują. Widać, że sprawia im to radość, dobrze czują się w sportowej atmosferze, a co najważniejsze dzięki regularnym treningom są coraz sprawniejsi. Same zawody to duże wyzwanie. Uczymy się pokonywać bariery te fizyczne i mentalne na przykład te związane ze stresem i dziś widziałem, że dali sobie z tym radę i wykonali swoje zadanie najlepiej jak potrafili. Każdy z nas może coś z tego wyciągnąć dla siebie! – komentuje opiekun Robert Niesyczyński

Rywalizowali również zawodowcy w biegu na dystansie 2000 metrów. Pierwsze miejsce w kategorii kobiet zajęła Weronika Czaniecka – czas 8:47. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Konrad Kmita – czas 6:41 a drugie Łukasz Matyja ustanawiając swój rekord życiowy – 6:47.