W Bydgoszczy dobiega końca zgrupowanie naszych wioślarzy. Obóz został zorganizowany przy współpracy klubów UKS Salwator NPS i Lotto Bydgostia Bydgoszcz i stanowi drugi etap przygotowań do kwalifikacji paraolimpijskich. W organizację włączył się także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ludwika Breil’a w Bydgoszczy.

Osada, w składzie Monika Kukla (ster), Patrycja Kapłon, Robert Niesyczyski, Daniel Bojarek i Magdalena Maxelon wykonała w Bydgoszczy ogromną pracę, z której nie kryją zadowolenia trener Marian Drażdżewski oraz organizator Kazimierz Fiut.

To co widzę teraz a widziałem rok temu to niebo a ziemia. Ta osada zrobiła bardzo duży postęp, ale wciąż potrzeba wspólnych treningów. Jako kluby robimy wszystko, żeby umożliwić im dobre przygotowania. Bardzo chętnie skorzystalibyśmy z pomocy sponsorów, bo budżety klubowe też są ograniczone, a zadań jest dużo. – zauważa organizator zgrupowania dodając przy tym, że osada już w tamtym roku pokazała, że marzenia o Tokio nie to cel, który realnie jest do wykonania.

Już za niespełna miesiąc pierwszy poważny sprawdzian formy naszych wioślarzy. W dniach 20-23 czerwca odbędzie się Puchar Świata w Poznaniu, gdzie po raz pierwszy w tym sezonie czwórka sprawdzi się na tle swoich rywali. Główny start tego sezonu to Mistrzostwa Świata w Linz, które będą jednocześnie kwalifikacjami do igrzysk. Osiem najlepszych osad z tych regat zapewni sobie bilet do Tokio. Pozostali będą walczyć jeszcze na wiosnę 2020 roku.