Polska osada PR3Mix4+ rozpoczyna wspólne przygotowania do sezon! Od poniedziałku przez najbliższe dwa tygodnie trenować będzie w Krakowie.

Patrycja Kapłon, Robert Niesyczyński (UKS Salwator NPS) oraz Daniel Bojarek i Magdalena Maxelon (Lotto Bydgostia) plus Ewa Obłąk ( UKS Salwator NPS, ster) pod okiem trenerki Eweliny Wilk trenować będą na „Kolnej”. Obiekt, który słynie głównie z organizowanych tam światowych imprez w kajakarstwie górskim, po raz pierwszy przetestują wioślarze.

Na „Kolnej” są świetne warunki treningowe. Piękne starorzecze, które wykorzystamy do treningów na wodzie oraz siłownie, basen, hala sportowa i inne do pozostałych jednostek treningowych. Jest też hotel dzięki czemu zawodnicy będą mieli wszystko na miejscu i komfort pracy. Myślę, że to bardzo dobre miejsce na takie zgrupowanie – chwali prezes Bronisława Kufel-Włodek.

Obóz został przygotowany przez nasz klub. Natomiast dzięki współpracy z klubem Lotto Bydgostia w maju to nasi zawodnicy pojadą do Bydgoszczy, na kolejne zgrupowanie. Dzięki temu stwarzamy możliwości lepszych przygotowań do walki o kwalifikacje paraolimpijskie, które odbędą się w sierpniu. Nasza idea został również w bardzo pozytywny sposób zaopiniowana przez trenera kadry Tomasza Kaźmierczaka. Z ramienia kadry przygotowania zaczną się dopiero na przełomie maj/czerwiec, więc my jako kluby pomagamy w zgrywaniu się osady już teraz -dodaje.

To dwutygodniowe spotkanie to również szansa dla naszej młodzieży. Oni również skorzystają z całej tej sytuacji i będą mogli spokojnie potrenować i przygotowywać się do zawodów krajowych.