Halowe Mistrzostwa Bydgoszczy zakończyły sezon startowy na ergometrach w naszym wykonaniu. Nasi wioślarze wywalczyli 5 medali – 3 złote, 2 srebrne – a 4 naszych zawodników ustanowiło nowe rekordy życiowe!

Złote medale wywalczyli Robert Niesyczyński, Patrycja Kapłon i Monika Kukla. Mistrz Europy z tego roku pokonał dystans 2000 metrów w czasie 6:38,7 ustanawiając rekord życiowy zbliżając się jednocześnie od rekordu Polski na 2 sekundy.

Rekord życiowy i rekord Polski ustanowiła w kategorii PR3 VI  Patrycja Kapłon. Wicemistrzyni Europy osiągnęła czas 8:17,2. Natomiast Monika Kukla wygrała kategorię PR3 PD z czasem 9:09,0 (nowy rekord życiowy)

Srebrne medale wywalczyli Łukasz Matyja i Weronika Czaniecka. Łukasz finiszował za Robertem (PR3 VI)  z czasem 6:53,8, a Weronika za Patrycją (PR3 VI) z czasem 8:35,5 (nowy rekord życiowy).

Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi juniorzy. Konrad Kmita 6:37,7 był drugi w swoim biegu i długo nie schodził z podium. Dopiero czwarty bieg serii sprawił, że zakończył zawody na początku drugiej „10”. Drugi nasz junior Krzysztof Sendor 7:21,0  zakończył zawody w drugiej części stawki.