Łukasz Matyja i Weronika Czaniecka zdobyli złote medale Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim – kat PR3 VI (wzrok). Po srebra sięgnęły Ewa Obłąk – kat. PR3 VI i Monika Kukla – kat. PR3 PD (ruch).

Podczas, gdy w Kopenhadze jedni walczyli o medale mistrzostw Europy druga grupa naszych zawodników startowała w Tarnobrzegu o krążki mistrzostw Polski. I tak 7 osobowa grupa zawodników pojawiła się na starcie zawodów. Oprócz rywalizacji niepełnosprawnych, po raz pierwszy wstawiliśmy też juniorów, którzy pokazali się z dobrej strony. To właśnie Konrad Kmita i Krzysztof Sendor jako pierwsi pokonali dystans 2000 metrów. Na mecie z rekordami życiowymi meldowali się na 31 i 50 pozycji.

Po nich do walki przystąpili wioślarze niepełnosprawni. Łukasz Matyja po raz pierwszy w karierze przekroczył linię mety jako pierwszy i z czasem 6:53,3. Wśród Pań tego samego dokonała Weronika Czaniecka z czasem 8:46,6. Druga Ewa Obłąk osiągnęła wynik 9:10,0, a równolegle w kategorii „ruchowców” na mecie była Monika Kukla 9:12,2 dla której był to debiut w mistrzostwach.

Czwarte miejsce wśród mężczyzn zajął kolejny debiutant Piotr Ignaciak.

ZOBACZ WYŚCIG Z UDZIAŁEM NASZYCH!! oD 6 MIN!