Dużym sukcesem polskich parawioślarzy zakończyły się wioślarskie Mistrzostwa Świata w Płovdiv w Bułgarii. Informacja ta jest tym bardziej radosna bo ów sukces stał się również udziałem zawodników naszego klubu.

Srebrny medal dwójki PR2Mix2x Jolanta Majka i Michał Gadowski, brąz Jolanty Majki w jedynce PR2, siódme miejsce Jarosława Kailinga w jedynce PR1 oraz ósme miejsce czwórki ze sternikiem PR3Mix4+ Ewaa Obłąk, Patrycja Kapłon, Robert Niesyczyński (cała trójka UKS Salwator NPS), Daniel Bojarek i Magdalena Maxelon to wyniki naszych reprezentantów.

To był najlepszy występ naszej reprezentacji w historii – podsumował występy biało-czerwonych trener Tomasz Kaźmierczak.

Nas najbardziej interesował występ czwórki. Był to ich pierwszy wspólny start, a dla większości zawodników pierwsze poważne kroki na międzynarodowej arenie. Po długich wakacyjnych przygotowaniach i sprawdzianach, w czasie zawodów, osada potwierdziła to, co prezentowała na treningach.

Rozkręcaliśmy się z biegu na bieg i nawet szkoda że zawody się skończyły bo kto wie co by się działo dalej – żartowali zawodnicy.

Słowa naszych zawodników zjadują również odzwierciedlenie w wynikach. Pierwszy bieg eliminacyjny nasi pokonali w czasie 8:18 by w dwóch kolejnych poprawiać swoje czasy i finiszować w finale B z czasem 8:10 ustanawiając nowy rekord Polski.

Dobre wyniki napawają optymizmem, bo już w przyszłym roku regaty kwalifikacyjne o igrzysk paraolimpijskich w Tokio 2020.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomagali nam w przygotowaniach do zawodów, a szczególnie:

  1. Trenerom i działaczom – Tomasz Kaźmierczak, Tomasz Zagórski, Bronisława Kufel-Włodek, Ewelina Wilk, Magdalena Włodek-Skowron,
  2. Sponsorom:  4F OTCF S.A. BRENDA, PFRON, SEEPOINT, TZMO S.A. FUTREX Sp. z o. o. z prezesem Johna van Ansem i Herman Noordman,
  3.  Polski Komitet Paraolimpijski,
  4. P.Z.S.N. START
  5. Władzom miasta Krakowa z Prezydentem Jackiem Majchrowskim
  6. Fundacji Polsat – za sprzęt na którym mogą trenować nasi zawodnicy
  7. REHBET – za wspaniałą odnowę biologiczną

 

Fot. Julia Kovacić, Tomasz Kaźmierczak,