18 czerwca oficjalnie została otwarta Hala Stulecia  Cracovi, która ma być nową bazą treningową dla sportowców niepełnosprawnych. 

W dniu otwarcia przedstawiciele i kluby zrzeszające zawodników z niepełnosprawnością zaprezentowały swoją ofertę szkoleniową. Wśród przedstawionych dyscyplin znalazło się między innymi nasze wioślarstwo (halowe) oraz kolarstwo ręczne (hendbike), piłka toczona (goalball), koszykówka na wózkach, szermierka na wózkach i wiele innych. Zgromadzeni goście mogli spróbować swoich sił w wybranej dyscyplinie, a organizatorzy przygotowali nagrody dla najlepszych.

Nowa hala ma być również bazą treningową dla wielu klubów i sportowców niepełnosprawnych. Według wstępnych ustaleń także nasz klub znajdzie tam swój kącik.

To dla nas bardzo dobra informacja. Jeżeli wszystko się uda to od września ergometry pojawią się na hali, a nasza czołówka i starsi zawodnicy będą mogli tam trenować. To będzie duże udogodnienie, tym bardziej, że skorzysta na tym młodzież z Ośrodka z Tynieckiej, która dziś musi dzielić się małą siłownią ze starszyzną. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to każdy na tym skorzysta. Młodsi będą mieli więcej miejsca w Ośrodku, starsi swoją bazę na hali, a i ogólnopolskie zawody na ergometrach też mogą tam zagościć. – mówiła prezes Bronisława Kufel-Włodek.